Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Znani myśliwi

CZYTELNIA » Znani myśliwi

 

Łowiectwo to jedna z tych aktywności człowieka, która w najgłębszej swojej istocie nie ulega modernizacji. Spotkanie człowieka z siłą i pięknem stworzenia od zawsze go fascynowało i to zauroczenie nie przemija. Często zmuszało do zmierzenia się ze swoimi słabościami i kształtowało charaktery. Łowiectwo stwarza nam warunki abyśmy dawali z siebie to, co w nas najszlachetniejsze. U słabych odsłania to co słabe, a silnych wzmacnia. Konsoliduje, a nie działa destrukcyjnie. Myślistwo to siła tradycji. 

W dziale "Znani myśliwi" będziemy przedstawiać sylwetki  myśliwych. Będą to znane postacie historyczne, politycy, zasłużeni dla świata kultury. Chcemy Wam przybliżać postacie, które nie wstydziły się swojej pasji myśliwskiej, bo rozumiały jej głębszy sens. Łowiectwo było istotnym elementem ich życia.

Za dział ten będzie odpowiadał nasz Kolega, historyk Michał Miwa-Młot.

1.Prezydent Ignacy Mościcki.