Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Wrzesień

WYDARZENIA » Rok 2015 » Wrzesień

11 października (niedziela) Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego wraz z Komisją Kynologiczną PZŁ w Katowicach organizuje warsztaty dla tropowców i posokowców. Szkolenie rozpocznie się wykładem "Apel psów myśliwskich" Pana Konrada Witosza, Przewodniczącego Komisji Kynologicznej. Następnie uczestnicy udadzą się na przygotowane pod konkretnego psa sfarbowane ścieżki. Po zakończeniu ścieżek przewidziany jest poczęstunek na miejscu zbiórki. Koszty warsztatów 30 zł (za psa), które będzie płatne na miejscu. Miejsce warsztatów południowa część miasta Katowice (Hamerla). 

Zapraszamy przewodników ras pracujących na tropie.

Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na mailowy adres: StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl

W zgłoszeniu prosimy o następujące dane: imię i nazwisko przewodnika, telefon, rasa,  imię i przydomek psa, jego wiek oraz określić doświadczenie w pracy na tropie (małe, średnie, duże). Po przyjęciu zgłoszenia podamy dokładny plan warsztatów.

Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 października.

Darz Bór.

 

 
Jeszcze jedna fotka z naszego spotkania na Krakowskiej strzelnicy. Jeden z naszych Kolegów, zbyt dosłownie potraktował komendę "ognia"! Kolega Adam i jego "grzmiący kij" ;-) :

 

10.10.2015  w Spale w ramach Hubertusa Spalskiego odbedzie się II Festiwal Psów Myśliwskich, na którym będziemy jako Stowarzyszenie prezentować nasze gończe polskie. Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego będzie miało swoje stoisko na które zapraszamy wszystkich chętnych chcących dowiedzieć się na temat użytkowości naszej rasy.

 

 

Program Festiwalu:

 

 II Festiwal Psów Ras Myśliwskich

w trzech odsłonach:

Akt I – godzina 10.30      uroczyste otwarcie Festiwalu,  Konkurs publiczności na  Najpiękniejszego Psa Pokazu, prezentacja psów ras myśliwskich, zaproszenie na wystawę psów (na Stadionie Przygotowań Olimpijskich w Spale)

Akt II – godzina 12.00     prezentacja polskich ras psów wraz z przewodnikami w strojach z epoki, Konkurs Publiczności, specjalny pokaz gończych polskich, pokaz pracy tropowców, czyli jak czułe są zmysły psa?

Akt III – godzina 13.30   prezentacja ras myśliwskich,  premierowy pokaz polskiego spaniela myśliwskiego, rozstrzygnięcie Konkursu Publiczności i o nagrodę Łowca Polskiego, losowanie nagród

 

Aktorzy - Psy Ras Myśliwskich, a w szczególności:

 wyżły, teriery, jamniki, spaniele i retrievery, psy gończe oraz charty

Reżyserię obejmuje gospodarz firma Łowiec Polski pod wodzą Redaktora Naczelnego Pawła Gduli

Mistrz ceremonii  Gabriela Łakomik-Kaszuba

Dekoracje: stare cenione widoki lasów spalskich, świeżo ozłocone przez znaną artystkę Panią Jesień

Wszyscy czworonożni aktorzy , Myśliwi i Państwo Goście, są usilnie proszeni o punktualne przybycie,

 celem nie dekompletowania zespołu artystycznego.

Protektorat przyrzekł objąć Św. Hubert.

 

 

W łowisku dobre umiejętności strzeleckie to podstawa skuteczności. Dziś w Krakowie na strzelnicy Pasternik mieliśmy okazję się sprawdzić. Strzelaliśmy do dzika w przebiegu i kozła. Doskonała wprawka przed zbiorówkami. Organizatorem był nasz Kolega Piotrek Madej, który zadbał o każdy szczegół. Dziękujemy. 

 

Przed naszym myśliwskim konkursem, pod okiem instruktora strzelały nasze Koleżanki. Radziły sobie znakomicie. Sprawne oko, niezła technika pozwoliła naszym Paniom osiągnąć bardzo dobre efekty. Warto nadmienić, że dla większości Pań to pierwsze strzelanie.

Wyniki Pań:

I miejsce-Barbara Trela, II miejsce-Marta Jaworska, III miejsce-Marta Pękala (na 8 Pań).

 

 

 

 

 

 

Następnie do zawodów przystąpili Koledzy myśliwi. Każde współzawodnictwo podnosi adrelinę. Łatwo nie było. 

Wyniki Panów:

Dzik w przebiegu:

I miejsce-Marek Kałka, II miejsce-Adam Bytnar, III-Piotr Madej

Kozioł:

I miejsce-Marek Kałka, Edward Hałdysz, II miejsce-Mariusz Zalejski, III miejsce-Adam Bytnar, Tomasz Bonk

Wyniki zbiorcze po obu konkurencjach:

I miejsce-Marek Kałka, II miejsce-Adam Bytnar, III miejsce-Tomasz Bonk.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym spotkaniu na Krakowskiej strzelnicy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po strzelaniu zasłużony posiłek, a następnie ogłoszenie wyników strzelań.

 

 

 

 

Jeszcze kilka zdjęć z tegorocznej Klubówki:

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego prowadzi intensywne szkolenia psów myśliwskich. Nie tylko gończych polskich. Zorganizowanie każdych warsztatów to zaangażowanie wielu osób. Chcemy aby nasze szkoleniowe spotkania były zawsze bardzo dobrze przygotowane. Dzięki naszym Przyjaciołom możemy realizować nasze zadania. Jesteśmy otwarci na każdą pomoc, wsparcie materialne.

Stowarzyszenie nasze otrzymało od Pana Dariusza Drozdyka kilka nowych takerów, służących nam do oznaczania ścieżek tropowych. Każdy kto zakłada  ścieżki wie, że taker znacznie ułatwia i przyśpiesza jej prawidłowe przygotowanie. Dziękujemy Szefowi firmy DDPrint http://dd-print.pl/ za przekazanie nam takerów. Będą one służyły nam i wszystkim naszym kursowiczom przez wiele lat.

 

Wszystkich chętnych aby wspomóc naszą działalność prosimy o kontakt: StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl

 

XXI Dni Hubertowskie, Niepołomice 20.09.15r.

Na pokazie psów ras myśliwskich psy gończe w tym naszą rodzimą rasę reprezentował nasz Kolega Grzesiek Miłkowski z Targajem Melodyjny Gon. 

Wyniki II Regionalnego Konkursu Dzikarzy im. Bogdana Skołudy, który odbył się 19.09.2015 w  Jarach (ZO PZŁ Wrocław,  KŁ Leśnik Oborniki Śląskie)":
1. Kadr spod Wilczego Krzaka 140pkt; dyplom I st.
2. Ksieni z Rogu Trzech Książąt 140pkt; dyplom I st.
3. Faster z Lutomia (kopov) 140pkt; dyplom I st.
4. Raster Goniec Malopolski 140pkt; dyplom I st.
5.Grom Goniec Kaszubski pkt 136; dyplom I st.
6. Ifpad ze Starej Rzeki pkt 134 (karelski pies na niedźwiedzie); dyplom I st.
7. As z Zagrody Rybackiej pkt 125 (kopov); dyplom I st.
8. Karat Granie w Kniei pkt 112; dyplom II st. 
9. Chad Złoty Jawornik pkt 107 (płochacz niemiecki); dyplom II st. 
10. Graja Goniec Kaszubski pkt 94; dyplom III st.
11. Jarowit  z Rogu Trzech Książąt pkt 94; dyplom III st.
12. Kirys  z Rogu Trzech Książąt pkt 85; dyplom III st.
 
Sędziowie
 
 
 
Kirys z Rogu Trzech Książąt z Przewodnikami
 
 
 
Pod zagrodą
 
 
 
Raster Goniec Małopolski po zagrodzie
 
 
 
Przemawia Prezes KŁ Leśnik 
 
 
 
Zwycięski pies tropi nagrodę
 
 
 
2 miejsce Kseni Z Rogu Trzech Książąt
 
 
 
3 miejsce Kopova
 
 
 
Sygnalista
 
 
 
 
27.09 o godzinie 12.00, na strzelnicy w Krakowie odbędzie się strzeleckie spotkanie "Kulą w płot?" Uśmiech
Zbliża się sezon polowań zbiorowych i warto poćwiczyć swoje strzeleckie umiejętności. Dlatego nasi Koledzy, myśliwi z Krakowa wzywają resztę Kolegów na konkursowe współzawodnictwo: "dzik w przebiegu" i strzał do "kozła".
 
Po współzawodnictwie wspólne biesiadowanie przy ognisku (impreza składkowa).
 
Dla osób nie posiadających uprawnień strzeleckich przewidziany będzie instruktor strzelecki pod opieką którego będzie można również nauczyć się strzelać.
 
Spotkania na strzelnicach będą stałym elementem naszych stowarzyszeniowych spotkań.
 
 

Z niewielkim opóźniemy podajemy informację o sukcesie Rabana Z Huculskiej Łąki. Ten gończy polski to najbardziej utytułowany pies w rasie. Swoje sukcesy odnosi zarówno w kraju jak i w innych częściach Europy. Aktualnie posiada już 44 europejskie championaty. To wspaniała promocja naszego gończego polskiego. 29.08.15 i 30.08.15, Posusje, Bośnia i Hercegowina Raban zdobywa  2x CACIB i 2x BOG II oraz kolejny Championat. Gratulujemy naszym stowarzyszeniowemu Koleżeństwu: Annie Pyra-Czernik i Wojtkowi Włosińskiemu. Dziękujemy za wytrwałość w promowaniu rasy w Polsce, a zwłaszcza poza granicami kraju.

 

 

 

 

Zwycięzca tegorocznej "Klubówki" Huncwot Kłusujaca Sfora. Gratulujemy.

(zdj. ZKwP Oddział Bydgoszcz)

 

            W dniu 13.09.2015 odbyła się Klubowa Wystawa Psów Ras Polskich zorganizowana przez ZKwP Oddział w Bydgoszczy. Wystawa odbyła się na stadionie w miejscowości Więcbork, gdzie przygotowano 6 ringów, w tym 2 dla gończych polskich.

            Zainaugurowania wystawy dokonał Leszek Siejkowski. Po odegraniu Hymnu Polski oraz Sygnału Myśliwskiego Na Łowy, a także uroczystym otwarciu szampana przystąpiono do oceny psów w ringach. Rolę sędziów pełnili Aleksander Skrzyński oraz Przewodniczący Klubu Gończego Polskiego Marian P. Bocianowski.

            Na początek przystąpiono do konkurencji hodowlanych, które oceniał sędzia Aleksander Skrzyński. W  konkurencji na Najlepszą Hodowlę brało udział 7 hodowli, z których najlepszą okazała się Kłusująca Sfora. Do konkurencji o tytuł Najlepszej Suki Hodowlanej przystąpiło 6 suk,  z których SZABLA Kłusująca Sfora okazała się najlepsza. Jako Najlepszego Reproduktora wybrano TAO Goniec Małopolski spośród 9 psów startujących w konkurencji. Natomiast konkurencję na Najlepszą Parę Hodowlaną wygrała Maria Minakowska z MÓJ ZBÓJ El-Halem oraz WALENTYNKA El-HALEM.

            Po wyczerpaniu konkurencji hodowlanych przystąpiono do konkurencji indywidualnych w poszczególnych klasach. Do ocen indywidualnych zgłoszono 82 psy, z których 5 psów nie stawiło się na wystawie. Te konkurencje były już oceniane przez obydwu sędziów. Każdy z sędziów poświęcał dużo czasu na ocenę każdego psa, co nie było łatwą sprawą w niektórych klasach.  Tytuł Zwycięzcy Rasy przypadł HUNCWOTOWI Kłusująca Sfora, natomiast tytuł Zwycięzcy Płci Przeciwnej zdobyła ROSA Czarna Złaja. Pełne zestawienie konkurencji indywidualnych przedstawię na końcu relacji.

            W konkurencjach finałowych wzięło udział 5 psów. O tytuł Najpiękniejsze Młodsze Szczenię Wystaw Klubowych wystartował BOK Zacisze Hubertusa, który zajął III miejsce. Jako najlepszy w konkurencji na Najpiękniejsze Szczenię Wystaw Klubowych okazał się DRYLING BEBR Odszukać Wiatr i zajął I miejsce. Do konkurencji Najpiękniejszy Junior Wystaw Klubowych przystąpił ZAWRAT Czarna Złaja, który zdobył II miejsce. W konkurencji Najpiękniejszy Weteran Wystaw Klubowych HULTAJ Cnotliwy Nos zajął V miejsce. Pierwsze miejsce w konkurencji Najpiękniejszy Pies Użytkowy Wystaw Klubowych przypadło GRAMENOWI Kłusująca Sfora. HUNCWOT Kłusująca Sfora w konkurencji Zwycięzca Wystaw Klubowych - Best in Show przegrał z Polskim owczarkiem nizinnym i zajął II miejsce.

            Czas spędzony na wystawie w Więcborku upłynął w miłej atmosferze. Wśród wystawiających nie zabrakło również psów i właścicieli ze Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego. Pogoda dopisywała a czas płynął szybko podczas wspólnych opowieści i rozmów o naszych podopiecznych. My z OSIŁKIEM zdobyliśmy nowe doświadczenia oraz wyciągnęliśmy wnioski z błędów które popełniliśmy. Kolejną wystawę na którą się wybierzemy to Best in Show w Poznaniu, na której łatwo skóry nie oddamy. Pozdrawiam wszystkich którzy uczestniczyli oraz tych wszystkich którzy nie dojechali i do zobaczenie za rok na kolejnej Wystawie Klubowej.

                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Darz Bór

                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Robert Murakowski

 

Wyniki

Psy

Klasa młodszych szczeniąt

BOK Zacisze Huberta                                                                                                WO, Lok. I

 

Klasa szczeniąt

DRYLING BEBR Odszukać Wiatr                                                                           WO, Lok. I

 

Klasa młodzieży

ZAWRAT Czarna Złaja                                                                                             Dosk., Lok. I

 

Klasa pośrednia

MANAS Garncarskie Uroczysko                                                                               Dosk., Lok. I

 

Klasa otwarta

MÓJ ZBÓJ El-Halem                                                                                                   Dosk., Lok. I

 

Klasa użytkowa

GRAMEN Kłusująca Sfora                                                                                          Dosk., Lok. I, CWC

 

Klasa championów

HUNCWOT Kłusująca Sfora                                                                                      Dosk., Lok. I, BOB

 

Klasa Weteranów

HULTAJ Cnotliwy Nos                                                                                                 Lok. I

 

Suki

Klasa młodszych szczeniąt

HYDRA Dziczy Łowca                                                                                                  WO, Lok. I

 

Klasa szczeniąt

HARMONIA El-Halem                                                                                                 WO, Lok. I

 

Klasa młodzieży

INKA Kłusująca Sfora                                                                                                  Dosk., Lok I

 

Klasa pośrednia

CHLUBA ETPO Odszukać Wiatr                                                                                Dosk., Lok. I, CWC

 

Klasa otwarta

ROSA Czarna Złaja                                                                                                       Dosk., Lok. I, CWC, BOS

 

Klasa użytkowa

BERGAMOTKA ETVE Odszukać Wiatr                                                                    Dosk., Lok. I, CWC

 

Klasa championów

RUN TO THE HILLS Petrus et Lupus                                                                         Dosk., Lok. I, CWC

 

Klasa weteranów

Asanka po Zbóju                                                                                                             Dosk., Lok. I.

 

Wkrótce zamieścimy fotorelację.......

 

W dniu 12.09.2015 w Stuposianach, ZO PZŁ Krosno odbył się Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich im. płk J. Pawłusiewicza. Zgłoszono 10 psów.
Do konkursu przystąpiło 8 psów: 4 gończe polskie i 4 ogary
 
Sędzia główny: Zdzisław Borowiec
                           Grzegorz Lietz
                           Wojciech Galwas
                           Dariusz Spisak
 
Wyniki poniżej:
 
 

05.09.2015 odbył się III Regionalny Konkurs Pracy Tropowców im. płk Józefa Pawłusiewicza dla Ogarów i Gończych Polskich w Zamostkach ( ZO Warszawa). W konkursie brały udział dwa nasze stowarzyszeniowe psy - Lento i Cytra.

Bardzo nam miło poinformować, że pierwsze miejsce uzyskał Lento z Książęcych Borów, którego przewodnikiem jest nasza koleżanka Klaudia Krupicz. Lento uzyskał maksymalną ilość punktów jako oznajmiacz i pierwszy w swojej karierze konkursowej wniosek na championa pracy !!! 

Cytra z Mahoniowej Sfory zajęła lokatę piątą, uzyskując dyplom I stopnia i 90 punktów. 

Serdecznie gratulujemy!!!

Poniżej pełne wyniki konkursu:

 

1.LENTO z Książęcych Borów gp   120 I°CPC Oznajmiacz

2 GROT z Huculskiej Łąki gp  106 I° Oznajmiacz

3 FRASZKA z Zagrajboru op   100 I° -

4 ZBÓJNA Czarna Złaja gp   90 I° -

5 CYTRA z Mahoniowej Sfory gp  90 I° -

6 OPOKA Olfactus op  90 I° -

7 FIONA Pola i Gaje Ołtarzew op 82 I° -

8 ŁAPA z Beskidzkiego Matecznika gp 82 I° -

9 FELIX Pola i Gaje Ołtarzew op 86 II° -

10 BASIOR Sfora Nemroda op 80 III° -

11 TYMON Sirius gp 80 III° -

12 TRASZKA Ogarusy op 60 III° -

13 DUNIA Leszczynowy Gaj gp 66 - -

14 HUSARZ z Sarmackiej Tradycji op 62 - -

15 SZULER z Willi Pod Sosnami gp 42 - -

16 HONEY z Krainy Łowów gp 20 - -

Lento na tropie

zdjęcia dzięki uprzejmości Janusza Rejna

 

zdjęcie dzięki uprzejmości p. Anny Kochańskiej

W dniu dzisiejszym t.j. 06.09.2015 odbył się V Międzynarodowy Konkurs Pracy Dzikarzy im. płk. P. Kartawika dla Ogarów i Gończych Polskich pracujących parami.

Konkurs wygrał Martin Mlady z Daszą Władcy Kniei, która uzyskała maksymalną liczbę punktów (160 pkt.). Poza tym Martin został wybrany Najlepszym Przewodnikiem Konkursu. Drugie miejsce przypadło Thomasowi Karwathowi i jego psu Diego z Lipowego Kojca.

Miło nam poinformować, że III lokatę zajął Ictus z Rogu Trzech Książąt, któego właścicielem jest Piotrek Skorochoda. Ictus uzyskał maksymalną ilość punktów (160 pkt. ), ale ponieważ był najstraszym psem z maksymalną liczbą punktów, uplasował się na miejscu 3. Drugi pies Piortka Jarowit z Rogu Trzech Książąt uzyskał 155 punktów i zajął lokatę VI.

 

Kolega Piotr Skorochoda z Ictusem i Jarowitem Z Rogu Trzech Książąt

 

W konkursie brał udział również Piotrek Jelonkiewicz ze swoimi dwoma psami. Kanto Granie w Kniei uzyskał dyplom I stopnia (135 pkt.), a Dino z Przedborskiego Gaju dyplom III stopnia. 

Wszystkim uczestnikom i ich psom serdecznie gratulujemy! Darz Bór!

Poniżej pełne wyniki Konkursu :

I DASZA Władcy Knieji   dyp I st  160 punktów 
 
II DIEGO z Lipowego Kojca  dyp I st  160 punktów 
 
III ICTUS z Rogu Trzech Książąt dyp Ist 160 punktów 
 
IV DEBRA Władcy Knieji dyp I st 158 punktów 
 
V LUNA Leśny Amok dyp Ist 158 punktów 
 
VI JAROWIT z Rogu Trzech Książąt dyp Ist 155 punktów 
 
VII KANTO Granie w Knieji chyba dyp I stopnia 135 punktów 
 
VIII DINO z Przedborskiego Gaju dyp III st 145 punktów 
 

BLANCA I BOR Zwierzyniecka Sfora wycofane przez przewodnika  

Sędzia główny: Andrzej Brabletz

Sędziowie: Kol. Jolanta Brabletz; Kol. Ryszard Nowicki; Kol. Krzysztof Korybski; Kol. Jerzy Ciechanowski; Kol. Zbigniew Skrzek; Kol. Witold Tęgowski 

Asystenci: Kol. Małgorzata Hendryk; Kol. Stanisław Hendryk; Kol. Zenon Dembek; Kol. Krzysztof Hulewicz

Wyniki XIV Międzynarodowego Konkursu Pracy Dzikarzy im. płk. P. Kartawika dla Ogarów i Gończych Polskich w Jarach, który odbył się 05.09.2015:

I Karat Granie w Kniei    - dyplom II st 131 punktów 
 
II Jarowit z Rogu Trzech Książąt  -   dyplom II stopnia 109 punktów 
 
III Graja Goniec Kaszubski    - dyplom III st 126 punktów 
 
IV Warta Czarna Złaja   -   dyplom III st 124 punkty 
 
V Kanto Granie w Kniei  -  dyplom III st 113 punkty 
 
VI Bora ze Starego Boru    -  dyplom III st 100 punktów
 
VII Dino z Przedborskiego Gaju   - dyplom III st 93 punkty 

dwa psy nie znalazły dzika

 

Szczególne gratulacje kierujemy dla naszych stowarzyszeniowych członków, którzy brali udział w dzisiejszym konkursie dzikarzy w Jarach:

Arkadiusz Nowacki ( Karat Granie w Kniei - lokata I, dyplom II st.)

Piotrek Skorochoda ( Jarowit z Rogu Trzech Książąt - lokata II, dyplom II st.)

Piotrek Jelonkiewicz (Kanto Granie w Kniei - lokata V, dyplom III st. i Dino z Przedborskiego Gaju - lokata VII, dyplom III st. )

na zdjęciu Piotrek Skorochoda (po lewej) i Jarowit z Rogu Trzech Książąt, którzy zajęli II lokatę

Sędzia główny: Andrzej Brabletz

Sędziowie: Kol. Jolanta Brabletz; Kol. Ryszard Nowicki; Kol. Krzysztof Korybski; Kol. Jerzy Ciechanowski; Kol. Zbigniew Skrzek; Kol. Witold Tęgowski 

Asystenci: Kol. Małgorzata Hendryk; Kol. Stanisław Hendryk; Kol. Zenon Dembek; Kol. Krzysztof Hulewicz