Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Sierpień 2016

WYDARZENIA » Rok 2016 » Sierpień 2016

Zapraszamy właścicieli i miłośników rasy na Klubową Wystawę Gończych Polskich!!!

/30.08.2016/

Regionalny Konkurs Posokowców i Tropowców Tymbark 28.08.2016 za nami.

Fotorelacja po kliknięciu na zdjęcie. 

Karmę ufundowało Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego

/30.08.2016/

V ZLOT STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW GOŃCZEGO POLSKIEGO ZA NAMI. Ideą naszych zlotów jest możliwość spotkania się, spokojnego porozmawiania, wymiany opinii związanych z użytkowością, szkoleniem, hodowlą gończego polskiego. W związku z tym, że mamy z roku na rok więcej myśliwych nasze stowarzyszenie szeroko otwiera się na szeroko rozumianą kulturę łowiecką. Jednak najważniejszy będzie dla nas gończy polski.

 

Sobota 27.08

 

Jezioro Turawskie niedaleko Opola. To była nasza baza w pierwszym dniu Zlotu. Taki widok mieliśmy z naszych okien :-) 

 

Rozpoczęcie V Zlotu SMGP, Opole 27.28.08.2016

 

 

 

Martin Mlady przygotował dla nas wyklad dotyczący posłuszeństwa naszych gończych. Martin jest pierwszym hodowcą gończych polskich na terenie Czech (Hodowla Gorolia Klenot, telefon: +420604370487). Nasz Kolega potrafił skupić nie tylko naszą uwagę. Niektóre z naszych gończych chciały się zaprezentować z jak najlepszej strony...

 

 

 

 

 

Tylko jedna osoba pozwoliła sobie na krótką drzemkę w trakcie wykładów naszego czeskiego Kolegi...

 

Po wykładzie Martina przyszedł czas na szybki posiłek. Koledzy, a nie lepiej użyć zapalniczki..? ;-)

 

 

Po przerwie Koleżanka Martyna Binek-Kasperkowiak przedstawiła nam system śledzenia psów myśliwskich "Tracker".  To nowoczesny system pozwalający na precyjne pozycjonowanie psów na polowaniach. W krajach skandynawskich, a zwłaszcza w Filandii  to bardzo popularny system. Jest wykorzystywany na konkursach pracy dzikarzy. W najbliższym czasie zamieścimy bardziej szczegółowy artykuł na temat funkcjonowania tego rozwiązania. Kontakt w sprawie uzyskania szczegółowych informacji o "Trackerze": Martyna Binek-Kasperkowiak, tel. 512310222, bearbusters@wp.pl

 

 

W trakcie prezentacji mieliśmy swój własny świat.....

 

...a mała Ula swój ;-) 

 

Wieczorem, po długim dniu czekał nas czas na regenerację i wieczorno-nocne rozmowy. Niestety, ostatnie udane zdjęcie mamy z wieczornego posiłku. :-) 

c.d.n......

 

 

V ZLOT  STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW GOŃCZEGO POLSKIEGO CZAS ZACZĄĆ :-) 

 

 
Polowanie gończym polskim to jedno z najpiękniejszych rodzajów polowań. Pasja, dynamika, granie w kniei zostawia niezatarte wspomnienia z polowań z gończymi. Więź jaka wytwarza się pomiędzy psem myśliwskim, a przewodnikiem nigdy nie będzie udziałem relacji kanapowych piękności  i ich kanapowych właścicieli. To nie relacja pies zabawka-właściciel psa zabawki. To głęboka relacja budująca się od pierwszych chwil zawitania szczeniaka gończego polskiego w domu myśliwego i każdego właściciela rozumiejącego czym jest praca użytkowa. To też marzenia jakim ten pies będzie, a z czasem, przy prawidłowym szkoleniu budowanie się oddanego sobie zespołu.
 
Już jutro, w sobotę V Zlot SMGP. Taki nasz mały jubileusz. Cieszymy się, że po 5-ciu latach nadal działamy. Rozwijamy się. Plany na przyszłość ambitne, ale o tym wkrótce. Dziękujemy wszystkim, bez wyjątku tym, którzy przyczynili się do powstania SMGP, którzy wspierali nas swoją pracą na rzecz naszej gończej społeczności, którzy bezinteresownie poświęcili nam swój czas. Szczególne podziękowania kierujemy do Koleżanek, Kolegów z Polskiego Związku Łowieckiego. Wasze wsparcie było i nadal jest nam potrzebne. Dziękujemy Wam za życzliwość. Darz Bór!
 
Dziękujemy też działaczom  Związku Kynologicznego w Polsce. Wielu z Państwa rozumie czym jest użytkowość i czym dla nas myśliwych, podkładaczy jest polowanie z gończym polskim. Dziękujemy Państwu za wsparcie, życzliwość. Nasza gończa społeczność chce się wpisać w naszą tradycję kynologiczną, w której myśliwi zapisali się chlubną kartą.

 

 

 

W dniach 27-28 sierpnia odbędzie się V Zlot Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego.

Program Zlotu:
 
27.08 sobota
 
10.00 zbiórka w Ośrodku "Jowisz" w Turawie, ul.Spacerowa 6 (woj.opolskie)
10.45 Otwarcie V Zlotu SMGP
11.00 Martin Mlady wykład i warsztat "Podstawy apelu psa myśliwskiego". W wykładzie tym nasz doświadczony Kolega Martin wskaże na najczęstsze problemy związane z pracą nad posłuszeństwem z naszymi gończymi. Po wykładzie odbędzie się część warsztatowa gdzie będzie możliwość przećwiczenia podstawowych komend. Wykładowca wskaże na najczęstsze błędy popełniane przez przewodników.
14.00 Posiłek-gorący kociołek (składniki zabezpiecza SMGP)
15.00 Wykład przedstawiciela systemu śledzenia psów myśliwskich "Tracker". Koleżanka Martyna Binek-Kasperkowiak zaznajomi nas z systemem opartym na systemie gsm (telefonii komórkowej) konkurującym z Garminem. Aktualnie system ten wchodzi mocniej na nasz rynek. W Skandynawii jest istotną konkurencją dla Garmina, a nawet w niektórych krajach zaczyna go wypierać. Oprócz wykładu będzie można zobaczyć jak "Tracker" działa w realnych warunkach.
18.00 obiadokolacja
Następnie spotkanie integracyjne przy grillu. 
 
 
28.08 niedziela
 
8.30 śniadanie
9.00 wykład Kolegi Marka Czecha dotyczący gry na rogu myśliwskim.
10.00 Walne Zebranie SMGP. 
12.30 przejazd na strzelnicę w Opolu.
13.00 rozpoczęcie I Konkursu o Przechodni Puchar Zarządu SMGP (osoby z uprawnieniami strzeleckimi)-dzik w przebiegu, kozioł.
Dla osób bez uprawnień przewidujemy również konkurs z nagrodą.
14.30 obiad-gorący kociołek
18.00 zakończenie V ZLOTU SMGP
 
Strzelnica-niedziela. 
Przewidujemy strzelania z Kałasznikowa (8-10 strzałów), repliki XVIII wiecznej czarnoprochowej broni myśliwskiej (1-3 strzały). Osoby z uprawnieniami-sztucer (kozioł, dzik w przebiegu). 
 
Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy SMGP. Uwaga! Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku 22-go sierpnia.
W zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko (przy dzieciach ich wiek), dzień przyjazdu (sobota, niedziela). 
 
Czekamy na Was na V ZLOCIE SMGP.
Do zobaczenia!

Koleżanki i Koledzy!!!

W dniu 01.10.2016 o godz. 10:00 na strzelnicy w Krakowie zostanie zorganizowany konkurs strzelecki dla myśliwych ze Stowarzyszenia w konkurecji "dzik w przebiegu".

Poza "dzikiem w przebiegu" proponujemy również konkurencje "śrutowe".

Dla osób bez pozwolenia na broń, zorganizowane będą ćwiczenia z instruktorem z kbk-sem.

 

Bardzo prosimy o zgłaszanie się chętnych, w miarę możliwości jak najszybciej.

Zgłoszenia prosimy kierować do Piotrka Madeja tel. 781 431 459 lub przysyłać na naszego stowarzyszeniowego maila StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl  

DARZ BÓR!!!