Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Sierpień

WYDARZENIA » Rok 2015 » Sierpień

IV Zlot SMGP za nami. Dwa dni szkoleń teoretycznych i praktycznych. Intensywny czas podnoszenia swoich kompetencji. Ale w pierwszym rzędzie to nasze wspólne gończarskie spotkanie – Koleżanek, Kolegów dla których użytkowa praca ze swoim gończym jest ważna. Wśród nas były zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z gończym jak i doświadczeni przewodnicy, myśliwi. Wspólne, koleżeńskie rozmowy, wymiana poglądów na temat pracy naszych psów też sprzyja zdobywaniu wiedzy. Cieszy, że z każdym rokiem mamy więcej opolowanych psów i doświadczonych przewodników.

Władzom Stowarzyszenia zawsze zależało na wysokim poziomie szkoleń. W tym roku mieliśmy okazję zaprosić świetnych wykładowców:

-dr nauk wet. Miłosława Kwiatkowska

-międzynarodowy sędzia pracy psów myśliwskich Czesław Piekarski

-międzynarodowi sędziowie pracy psów myśliwskich Marzena i Piotr Błońscy

-treser z uprawnieniami GKSP ZKwP Agnieszka Dudek (wraz z zespołem ze szkoły dla psów Dogito)

 

Sobota 29.08

Nasz Zlot rozpoczęliśmy wykładem doktora nauk weterynaryjnych Pani Miłosławy Kwiatkowskiej. Wykład dotyczył padaczki u psów. Niestety, ten problem w pewnym zakresie występuje również w naszej rasie.  Nasz wykładowca to jeden z najlepszych specjalistów w tym temacie w Polsce. Po studiach w Polsce Pani doktor poszerzała swoją wiedzę przebywając na stypendium w USA, University of Georgia, u  prof. Simona Platta (jednego z najlepszych neurologów weterynaryjnych na świecie). Po powrocie rozpoczęła specjalizację europejską  z zakresu neurologii weterynaryjnej na Uniwersytecie w Brystolu Pani doktor jest członkiem ECVN (European colleage of veterinary medicine) oraz RCVS (Royal colleage of veterinary surgeons), gdyż od 2013 roku pracowała w Szpitalu klinicznym Uniwersytetu w Brystolu. W Polsce Miłosława Kwiatkowska jest jedną z dwóch osób, które rozpoczęły specjalizacje europejską, a w północnej  Polsce jedynym neurochirurgiem weterynaryjnym.

Nasz Wykładowca zapoznał nas z najbardziej aktualnym stanem wiedzy w tym temacie. Ponadto nasze gończe zostały objęte dodatkowymi badaniami: badania krwi wraz z interpretacją (profil immunologiczny, biochemiczny, morfologiczny). Mieliśmy też możliwość przebadać psy pod kątem neurologicznym.

 

 

 

 

 

 

 

Około godziny 12-stej przybyliśmy do zagrody szkoleniowej w Rakowie. Tam już na nas czekał międzynarodowy sędzia pracy Czesław Piekarski, który przybliżył mniej doświadczonym przewodnikom jak powinna wyglądać prawidłowa praca gończego polskiego przy dziku, a bardziej doświadczonym przypomniał o etyce polowania z psami. Wykładowca wskazał na specyfikę pracy psów w dziczej zagrodzie. Wyczerpująco odpowiadał na pytania "z sali". Po wykładzie mieliśmy okazję wpuścić nasze psy do zagrody szkoleniowej. Odbywało się wg wcześniej przygotowanej listy (19 psów w dwa dni). W związku z upałem czas pracy w zagrodzie ograniczyliśmy do minium ze względu zarówno na psy jak i zagrodowe dziki. Pracę naszych psów w zagrodzie komentował Pan Czesław Piekarski.

 

 

 

 

 

 

 

O godzinie 14.45 została zarządzona przerwa obiadowa. Niektórych było dwóch do obiadu ;-)

 

Nasz Zlot to nie tylko wykłady...

 

 

 

 

Zdecydowana większość z nas regularnie wystawia swoje psy na wystawach. Jako, że wierzymy w dobry eksterier naszych psów postanowiliśmy się doszkolić się z handleringu. W sobotę późnim popołudniem przyjechała do nas treser z uprawnieniami GKSP ZKwP Agnieszka Dudek (wraz z zespołem ze szkoły dla psów Dogito). Zwróciła nam uwagę na najczęściej popełniane błędy w trakcie prezentacji psów na wystawach, jak przygotować i jak pracować ze swoim psem.

 

 

 

 

Pod koniec dnia czekało  nas jeszcze Walne Zebranie naszego Stowarzyszenia, na którym wybieraliśmy nowe władze. Rozmawialiśmy również na temat dalszego rozwoju SMGP. Po zakończeniu Walnego Zebrania ukonstytuowała się niewielka grupa, która postanowiła rozwijać nie tylko stowarzyszeniowe tematy. Sobota była dniem niezwykle aktywnym. Teraz czekała nas podobna niedziela...

 

W trakcie Walnego Zebrania wybieraliśmy nowego prezesa. Został nim jednogłośnie wybrany dotychczasowy Prezes Marek Kałka. Następnie wybraliśmy nowych członków Zarządu: Edward Hałdysz (Wiceprezes), Mariusz Zalejski (Sekretarz), Małgorzata Bytnar (Skarbnik), Marta Jaworska, Marta Kapelska. Prezes SMGP podziękował za aktywność dotychczasowym Członkom Zarządu, za budowanie naszego Stowarzyszenia. Jednocześnie zwrócił się do nowego składu o zaangażowanie w prace Stowarzyszenia w czasie dalszego jego rozwoju.

 

Niedziela 30.08

Stowarzyszenie zabiega o jak najlepszych wykładowców. Szczycimy się tym, że takimi byli nasi wykładowcy na wszystkich naszych Zlotach. W niedzielę gościliśmy międzynarodowych sędziów pracy Marzenę i Piotra Błońskich.  To sędziowie o dużym doświadczeniu, wiedzy teoretycznej i praktycznej, ponadto wyróżniają się umiejętnością jasnego przekazania słuchaczom informacji z zakresu użytkowości. Wykład dotyczył konkursu pracy  tropowców. Poznaliśmy zasady, regulamin tego konkursu, ale równiej elementy na które zwracają uwagę sędziowie. Dowiedzieliśmy się jak prawidłowo pracować z psami, na jakie elementy zwracać uwagę w trakcie dochodzenia postrzałków-jak czytać swoje psy. Po wykładzie Pan Piotr Błoński komentował nam dwie pokazowe ścieżki-pierwszą dla psa bardziej doświadczonego i drugą dla psa początkującego. Komentarz był wyczerpujący. Korona podążająca za przewodnikiem i jego psem mogła usłyszeć opis pracy zespołu-pies i człowiek, zadawać pytania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chwilę po zakończeniu Zlotu...

 

Dziękujemy naszym Wykładowcom, PZŁ ZO Legnica-Komisji Kynologicznej. Bez Was nasze gończe spotkanie nie byłoby takie jakie chcieliśmy aby było. Zarząd SMGP dziękuje wszystkim Koleżankom i Kolegom za zaangażowanie w przygotowanie Zlotu, za pomoc, współpracę na miejscu. Wspólnie budujemy klimat. DO ZOBACZENIA ZA ROK. DARZ BÓR!

 

Więcej zdjęć ze zlotu dostępnych w naszej GALERII lub na fanpage na facebooku !!!

Członkom SMGP biorącym udział w programie szczepień swoich psów serdecznie dziękujemy za poważne podejście do tematu.Gdyby ktoś z Was miał jakieś pytania techniczne prosimy kontaktować się z Marylą Wic. 
 

Doktor Miłosława Kwiatkowska będzie się z Wami kontaktowała zarówno w trakcie badań jak i w sprawie ich wyników. 

NASZE KOSZULKI NA ZBLIŻAJĄCY SIĘ IV ZLOT. GRAFIKĘ WYKONAŁA DLA NAS ARTYSTA PLASTYK MONIKA STAROWICZ.

 

 

MOGĄ BYĆ? :-)

 

 

Wystawy Klubowe Ras Polskich zbliżają się. 12 września  odbedzie się ciekawa prelekcja w trakcie Wystawy Klubowej Ras Polskich.  Tytuł prezentacji - "O przyjaźni człowieka z psem na ziemiach polskich - od pradziejów do współczesności". 

Prezentacja multimedialna obejmować będzie historię polskich  ras psów (w tym myśliwskich), od pradziejów do II wojny światowej. Szczególne miejsce, znajdą w niej ogary i gończe polskie oraz pozostałe psy – pomocnicy myśliwych. Omówiony zostanie sposób ich pracy i wykorzystanie na przestrzeni wieków. Opisane zostaną  zaginione typy psów i ich wyjątkowe specjalizacje. Wszystko będzie bogato zilustrowane materiałami historyczno-łowieckimi, a także literackimi i malarskimi. Prowadzenie:Gabriela Łakomik-Kaszuba, Rafał Kleszcz.

Wykład o godzinie 17.00 - czas trwania 1,15 minut. Warto wiedzieć więcej. Serdecznie polecamy.

 

Nasze Zloty stają sie już powoli tradycją. Tym razem spotkamy sie już po raz czwarty. Po raz czwarty będziemy mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów. Jak co roku postaraliśmy się o wysokiej klasy specjalistów. Dzięki naszym Gościom będziemy mieli okazję uzyskać sporo informacji z dziedziny użytkowości, zdrowia naszych psów, handleringu. Jesteśmy wdzięczni naszym Wykładowcom, że przyjęli nasze zaproszenie.

Nasze Zloty to równiez okazja do spotkania, rozmów z Koleżankami, Kolegami, z którymi ze względu na odległości widujemy się rzadko. Są to dobre spotkania.

 

PLAN IV ZLOT-u SMGP, RAKÓW koło Chocianowa, 29-30.08.2015

SOBOTA 29.08
 
9.00 śniadanie
 
9.30 otwarcie IV ZLOTU
 
9.45 wykład dr n.wet Pani Miłosławy Kwiatkowskiej na temat epilepsji u psów.
 
12.00 wykład sędziego kynologicznego pracy psów myśliwskich Pana Czesława Piekarskiego na temat szkolenia psów w zagrodzie dziczej.
 
13.00 - 15.00 ćwiczenia w dziczej zagrodzie 
 
15.00 obiad
 
15.30 -17.30 ćwiczenia w dziczej zagrodzie 
 
18.00 warsztaty tresera z uprawnieniami GKSP ZKwP Pani Agnieszki Dudek dotyczące handleringu
 
20.00 obiadokolacja
 
20.45 Walne Zebranie Wyborcze SMGP 
 
 
NIEDZIELA 30.08
 
8.30 śniadanie
 
9.00 wykład sędziów  kynologicznych  pracy psów myśliwskich Marzeny i Piotra Błońskich na temat konkursu pracy tropowców
 
11.15 pokazowe ścieżki tropowe z komentarzem sędziego pracy Marzeny i Piotra Błońskich
 
12.30-14.30 ćwiczenia w dziczej zagrodzie 
 
14.30 obiad
 
15.00-17.00 ćwiczenia w dziczej zagrodzie 
 
17.00 podsumowanie i zakończenie ZLOT-u
 
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZE GOŃCZE SPOTKANIE-IV ZLOT SMGP
 
Istnieje możliwość uczestnictwa w naszym Zlocie osób niebędących członkami naszego Stowarzyszenia. Osoby zainteresowane prosimy o kontaktach mailowy: StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl
 
Do zobaczenia pod koniec sierpnia.
Darz Bór!
 
 

To już niemal trzy lata od założenia Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego. Trzy lata to trzykrotne zwiększenie się naszej gończej społeczności. Co prawda nie ilość, ale jakość jest najważniejsza, to i na tym polu mamy sukcesy. Wśród nas są zarówno myśliwi, stażyści, ale również, co bardzo ważne osoby nie związane z łowiectwem i knieją, które rozumieją użytkowe przeznaczenie gończego polskiego i pracują ze swoimi psami. Przed nami już IV ZLOT SMGP, na który Was zapraszamy. Tym razem spotkamy się w Rakowie (woj.dolnośląkie) w dniach 29-30.08.2015. Szczegóły już jutro, a dziś kilka fotografii z zeszłorocznego III ZLOTU.

 

 

 

 

 

 

 

 

ZKwP Oddział w Bydgoszczy oraz Klub Gończego Polskiego zapraszają na Klubowe Wystawy Ras Polskich. Planowana obsada sędziowska dla gończych polskich: 

Aleksander Skrzyński-klasa pośrednia, klasa otwarta, użytkowa i championów.

Marian Paweł Bocianowski-pozostałe

Wystawa będzie poprzedzona (piątek, sobota) konkursami pracy:

11-12.09.2015 dwudniowy konkurs pracy dzikarzy

12.09.2015 konkurs pracy tropowców

Zgłoszenia:rafał@psydopolowan.pl

Koszt uczestnictwa 90 zł.

 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

(02.08.2015)