Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Oznaczenie psa do pracy w miocie

W ŁOWISKU » Bezpieczeństwo psa » Oznaczenie psa do pracy w miocie

Wiadomo, że gończy polski ma czarną sierść (prawie całkowicie nie licząc podpalań) przez to jest niestety mylony z dzikiem  szczególnie w gęstym podszyciu czy młodniku – jak się to może skończyć niestety wiadomo. Żeby tego uniknąć stosujmy odpowiedni „ubiór” czyli kamizelki, pół – kamizelki czy też wstążki w kolorach jaskrawych (dzwonki to pewnie już macie ). Niewiele to kosztuje, a może uratować psu życie. Na kamizelkach napiszmy numer telefonu. Często pomaga też napis „Nagroda”. Tak oznaczony pies przyciąga uwagę. Ja często poluję w pobliżu granicy państw i dodaję polski numer kierunkowy +48 oraz napis PL (choć zdarza się niestety, że obcokrajowcy takie psy to lubią „zatrzymać”).

Niektórzy przewodnicy boją się, że pies może się zahaczyć o korzeń, patyk, dlatego kamizelka powinna być tak uszyta, żeby pies po bardzo intensywnym ruchu mógł się uwolnić. Tasiemki z kolei powinny być naszyte na gumę – obecnie na rynku produkuje je firma JAGUL – polecam. Ale tak naprawdę psy zahaczają się sporadycznie – gdy już się to stanie w najgorszym razie do 6 dni wyją – najintensywniej nad ranem…

                                                                                                                                             Edward Hałdysz