Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

O NAS

Cieszymy się, że możemy Wam zaprezentować naszą stronę internetową. Chcemy aby  dostarczała ona wiedzy praktycznej i  teoretycznej z zakresu: użytkowości, hodowli i zdrowia, behawioru, historii rasy. Powoli działy na naszej stronie się zapełniają. Liczymy na współpracę nie tylko z Członkami naszego Stowarzyszenia, ale również z osobami, którym zależy  na dobru rasy gończy polski.

Z dniem 28.09.2012 zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego. Jako datę faktycznego rozpoczęcia działalności podaliśmy datę 03.11.2012 mając na uwadze dzień Św.Huberta. Ten Święty z pewnością  będzie doskonałym Patronem dla naszych działań.

Już od dłuższego czasu właściciele gończego polskiego zastanawiali się nad zorganizowaniem się. Zastanawialiśmy się nad formułą integracji środowiska. Wiedzieliśmy, że w naszych rękach jest wspaniała rasa-żywy zabytek naszej przebogatej tradycji łowieckiej. Od kilkuset lat towarzyszył naszym przodkom w kniei, wspomagając ich w myśliwskiej pasji.  Z pewnością wygląd naszego gończego  przez te setki lat się zmieniał, nie mniej nasz dzisiejszy gończy polski niesie szlachetne, pełne pasji geny swoich poprzedników co pokazuje w łowiskach całej Polski.  Kto z gończym wejdzie pierwszy raz w łowisko musi się zakochać w tej rasie. Jego pasja, temperament, inteligencja, piękno ruchu poruszy każdego. Doceniamy urok  innych ras myśliwskich, ale nasz gończy polski jest wspaniałą spuścizną  naszych przodków i jest zobowiązaniem dla nas właścicieli.

Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego skierowane jest przede wszystkim do myśliwych-przewodników oraz osób zainteresowanych użytkowym wykorzystaniem gończego polskiego. Głównym celem jest działanie na rzecz rozpowszechniania wiedzy na temat rasy oraz jej przeznaczenia w łowiectwie zgodnie z zasadami etyki łowieckiej,  promocja rasy wśród polskich myśliwych,  szkolenia z zakresu użytkowości, podnoszenie świadomości z posiadania rasy. Będziemy promować rasę  na wystawach w kraju oraz poza granicami Polski. Nasze Stowarzyszenie będzie współpracować zarówno z ZKwP jak i PZŁ (wszyscy członkowie naszego Stowarzyszenia posiadający gończego polskiego są członkami ZKwP, a duża część należy również do PZŁ).  Zależy nam zwłaszcza na współdziałaniu z sędziami pracy i eksterieru-chcemy pogłębiać swoją wiedzę z zakresu użytkowości i mądrze promować naszego gończego. Nasza strona będzie otwarta dla wszystkich, którzy mają coś interesującego do powiedzenia o naszej wspaniałej rasie. Zapraszamy do współpracy!

My właściciele gończego polskiego pochodzimy z różnych środowisk, jesteśmy w różnym wieku, o różnym doświadczeniu życiowym, reprezentujemy różne zawody, ale jesteśmy oddani rasie. I to nas łączy w wysiłku dla dobra gończego polskiego. Wiemy że „słowa uczą, przykłady przyciągają”. Poprzez działania będziemy chcieli Was przyciągnąć. Warto!

Darz Bór!


Logo Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego zostało zaprojektowane i wykonane przez artystę plastyka Panią Monikę Starowicz.

Właścicielem materiałów publikowanych na naszej stronie internetowej jest Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego.

 

Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego
ul. Wróbli 28/7
40-530 Katowice
e-mail: StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl
tel. 575 911 511

Aby dołączyć do stowarzyszenia pobierz wniosek znajdujący się poniżej i prześlij na nasz adres e-mail.