Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Nasze Gończe

O NAS » Nasze Gończe

"Postanowiliśmy stworzyć dział poświęcony psom, których właściciele są członkami Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego.  Obok wielu psów młodych mamy psy doświadczone, które intensywnie są podkładane w trakcie polowań zbiorowych,  indywidulanych, są wykorzystane do pracy na naturalnych postrzałkach. Wiele z naszych psów może pochwalić się znakomitymi osiągnięciami na wystawach w kraju i poza jego granicami.

 

Dział „Nasze psy” powstał nie dlatego, że chcemy się pochwalić osiągnięciami naszych "stowarzyszeniowych" gończych polskich. Wiemy, że wielu Przewodników, którzy nie udzielają się w naszym Stowarzyszeniu równie intensywnie pracuje ze swoimi psami. Chcemy jednak pokazywać naszą aktywność  w łowisku, konkursach pracy, wystawach. Dział ten ma też służyć promocji gończego polskiego wśród osób odwiedzających naszą stronę, a niewykluczone, że będzie wskazówką dla niejednego hodowcy w poszukiwaniu ładnego eksterierowo i sprawdzonego użytkowego psa.

 

W dziale dostępne są informacje o zdobytych dyplomach z konkursów pracy dzikarzy oraz tropowców, wnioskach na Championa Pracy oraz posiadanych uprawnieniach hodowlanych. Nie mogło również zabraknąć danych dotyczących osiągnięć wystawowych, ponieważ uważamy, że za użytkowością powinien stać bardzo dobry eksterier. Nic przecież nie zastąpi widoku doskonałego eksterierowo psa z oddaniem pracującego u boku swojego przewodnika w łowisku.

 

Z czasem uzupełniane będą informację o rodzaju pracy jaką dany pies wykonuje w łowisku, ewentualnie w jakim obwodzie czy kole łowieckim poluje.

 

Wszystkich Członków SMGP bardzo prosimy o przesyłanie aktualizacji  informacji zawartych przy każdym psie. Chcielibyśmy wspólnie stworzyć stowarzyszeniową "Kronikę" naszych psów, która mamy nadzieję będzie się systematycznie rozwijać. Mile widziane aktualne zdjęcia i filmy z pracą Waszych psów-będziemy je zamieszczać na naszej stowarzyszeniowej stronie".