Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Marzec

WYDARZENIA » Rok 2015 » Marzec

UWAGA!

Dnia 29.03.2015 w Roztoce w Puszczy Kampinowskiej znaleziono psa w typie gończego. Pies ma ok. 2 lat, waży 21 kg, wysokość ok. 45 cm. Przebywa w dobrych rękach i czeka na swojego właściciela.
Kontakt : 604-865-524,  22/758-54-82

 

SMGP od samego początku swego istnienia było zainteresowane szkoleniem zarówno psów jak i ich przewodników. Mamy za sobą kilkanaście większych szkoleń zarówno w zagrodach dziczych jak i na ścieżkach tropowych. Wielokrotnie spotykaliśmy się w mniejszych gronach wymieniając swoje opinie odnośnie szkolenia swoich psów.

W tym roku mamy zamiar przeprowadzić pięć dużych warsztatów szkoleniowych, które są też zawsze okazją do spotkania się, porozmawiania. Szkolenia te kierujemy zasadniczo do Członków naszego Stowarzyszenia, ale jesteśmy również otwarci na inne osoby, które są zainteresowane pracą ze swoim psem.  Staramy się organizować nasze warsztaty w porozumieniu i we współpracy z odpowiednimi oddziałami PZŁ oraz Lasami Państwowymi.

Nasze szkolenia:

12.04. - Miasteczko Śląskie, Warsztaty dla Tropowców Regionu Górnośląskiego (informacje i zgłoszenia - Kolega Sławomir Skórka: skorkaslawek@interia.pl)

01-02.05 - Nowe Miasteczko-Nieciecz, Warsztaty dla Tropowców i Dzikarzy Regionu Polski Zachodniej (informacje i zgłoszenia - Kolega Adam Kloc: z.sfora@wp.pl)

LIPIEC (pierwsza połowa)  - Lipowa (koło Żywca), Górskie Warsztaty dla Tropowców. Prowadzenie Kolega Edward Hałdysz (dokładniejsze informacje wkrótce)

29-30.08 - IV ZLOT STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW GOŃCZEGO POLSKIEGO, RAKÓW (prelekcje, warsztaty użytkowe).

WRZESIEŃ - Warsztaty dla psów tropiących (okolice Pszczyny - dokładne informacje wkrótce)

ZAPRASZAMY!

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość skontaktowania się z naszym Stowarzyszeniem w celu uzyskania informacji odnośnie pomocy w indywidualnym szkoleniu swojego psa (kontakt: StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl)

 

UWAGA! RUSZYŁA STRONA INTERNETOWA KLUBU GOŃCZEGO POLSKIEGO. BĘDZIE TO KOLEJNE MIEJSCE, GDZIE BĘDZIEMY MIELI SPOSOBNOŚĆ ZOBACZYĆ NASZE GOŃCZE, ZDOBYĆ WIEDZĘ NA ICH TEMAT. TWÓRCOM GRATULUJEMY, A WSZYSTKICH GOŃCZARZY ZAPRASZAMY.

http://www.klubgonczegopolskiego.pl/

 

(25.03.2015)

 

WYNIKI KONKURSU 

Wyniki Konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Mirczumet i Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego:

W kategorii „Opowiadanie łowieckie”

 

I miejsce zdobyła Monika Rokaszewicz z opowiadaniem pt. „Mieszczuch w lesie” - tutaj

II miejsce zdobył Marek Kałka z opowiadaniem pt. „Wspólne polowanie” - tutaj

III miejsce zdobył Dariusz Gorgoliński z opowiadaniem pt. „Polowanie Sylwestrowe” - tutaj

Nagrodę Publiczności zdobył Tomasz Marcinkowski z opowiadaniem pt. „Dwa w jednym” - tutaj 

 

Nagrodą za I i II miejsce jest: publikacja opowiadania  w książce wydanej przez Wydawnictwo „Mirczumet”, jak również na stronie internetowej SMGP, książka o tematyce myśliwskiej oraz smycz i obroża firmy JAGUL. Kolega Marek Kałka (II miejsce w kategorii "Opowiadanie łowieckie") zrzeka się smyczy i obroży na rzecz uczestnika zajmującego III lokatę.

Nagrodą za III miejsce jest: publikacja opowiadania  w książce wydanej przez Wydawnictwo „Mirczumet” jak również na stronie internetowej SMGP, książka o tematyce myśliwskiej .

Nagrodą Publiczności jest: publikacja opowiadania  w książce wydanej przez Wydawnictwo „Mirczumet”, jak również na stronie internetowej SMGP oraz smycz i obroża firmy JAGUL

 

 

W kategorii „Fotografia z kniei”

I miejsce zdobyła Marta Kapelska ze zdjęciem nr 18

II miejsce zdobyła również Marta Kapelska  za zdjęcia nr 17 i 19, które uzyskały tą samą ilość punktów

III miejsce zdobyła Aleksandra Sagasz – Woźniak ze zdjęciem nr 1

Nagrodę Publiczności zdobyła Angelika Strycka ze zdjęciem nr 4

 

Nagrodą za I miejsce jest: publikacja zdjęcia w książce wydanej przez Wydawnictwo „Mirczumet” jak również na stronie internetowej SMGP oraz szyta na wymiar wykładzina do bagażnika samochodu (pod konkretny model).

Nagrodą za II miejsce jest: publikacja zdjęcia w książce wydanej przez Wydawnictwo „Mirczumet” jak również na stronie internetowej SMGP, książka o tematyce myśliwskiej oraz smycz i obroża wykonana na miarę.

Nagrodą za III miejsce jest: publikacja zdjęcia w książce wydanej przez Wydawnictwo „Mirczumet” jak również na stronie internetowej SMGP oraz książka o tematyce myśliwskiej.

Nagrodą Publiczności jest: publikacja zdjęcia  w książce wydanej przez Wydawnictwo „Mirczumet”, jak również na stronie internetowej SMGP oraz smycz i obroża firmy JAGUL

 

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

 

W trakcie szkolenia gończego bywa tak:

 

....ale bywa i tak:

 

 

 

Jak to dobrze, że w naszym Stowarzyszeniu finansujemy zajęcia z lekkiej atletyki ;-)

 
KONKURS
Zakończyliśmy przyjmowanie prac do Konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Mirczumet i Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego. 
Konkurs przebiega w dwóch kategoriach:
1.  „Opowiadanie łowieckie”
2.  „Fotografia z kniei”
 
W kategorii na opowiadanie w skład jury wchodzą:
1. Tadeusz Mirczewski (Przewodniczący) - Myśliwy. Propagator kultury łowieckiej. Właściciel Wydawnictwa "Mirczumet". Autor książki "Spotkałem myśliwych".
2. Agnieszka Jaszkaniec - ukończyła na Uniwersytecie Śląskim politologię ze specjalnością dziennikarską. Jest absolwentką studiów podyplomowych z public relations na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz London School of Public Relations. Przez kilka lat była współpracownikiem miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk” oraz dzienników i czasopism wydanych na Śląsku. Jest autorką tekstów kilku multimedialnych przewodników po większych miastach Polski. Obecnie jest Kierownikiem Działu Strategii i Komunikacji oraz Rzecznik Prasowy Katowickich Wodociągów S.A. Odpowiada za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną oraz monitorowanie realizacji strategii Spółki i projektów strategicznych.
3. Aleksandra Sagasz – Woźniak – członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego, miłośniczka rasy gończego polskiego, aktywnie udzielająca się w akcjach i szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie
 
W kategorii na fotografię w skład jury wchodzą:
1. Tadeusz Mirczewski (Przewodniczący) - Myśliwy. Propagator kultury łowieckiej. Właściciel Wydawnictwa "Mirczumet". Autor książki "Spotkałem myśliwych".
2. Grzegorz Mrózek - Leśnik. Nauczyciel i przedsiębiorca. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Stale współpracuje z Gazetą Żywiecką. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży a także dla osób które zamierzają otworzyć działalność gospodarczą związaną z fotografią. Współpracował z takimi firmami jak "Żywiec Zdrój", "MBank" oddział w Żywcu.
3. Aleksander Orszulik - pasjonat fotografii, absolwent studium fotografii Fotoedukacja w Katowicach, Instruktor i propagator fotografii sekcji fotograficznej domu kultury "Matecznik" w Rudzie Śląskiej, Uczestnik projektów m.in.: Kopalnie są piękne, Rude z Rudy. Autor projektu "100" oraz fotografii wystawianych m.in. w Galerii ZPAF w Katowicach, czy w Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej. Współautor i instruktor w projekcie Tropiciele Historii.
 
W ramach Konkursu zarówno w pierwszej jak i w drugiej kategorii przyznana zostanie NAGRODA PUBLICZNOŚCI. Zachęcamy wszystkich do głosowania na najładniejsze zdjęcie i najlepsze opowiadanie zamieszczone na Facebooku. O zwycięstwie decydować będzie liczba kliknięć „Lubię To”.
Wszystkie zdjęcia konkursowe, na które można oddać swój głos znajdziecie TUTAJ
Opowiadania, które biorą udział w konkursie dostępne TUTAJ , a głos można oddać TUTAJ
 
GŁOSOWANIE TRWA DO 21.03.2015 (sobota) do. godziny 15:00 !!!
 
Nagrodą będzie możliwość umieszczenia zwycięskich prac w książce wydanej przez Wydawnictwo „Mirczumet”, jak również na stronie internetowej SMGP oraz Komplet „Łowiec” - smycz i obroża firmy Jagul.
  
 
lub  do wyboru każda inna obroża z oferty + każda inna smycz z oferty w rozmiarze 2 cm szerokości, długość do wyboru
 
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA !!!!!
 
Regulamin konkursu
 

W dziale Szkolenie zamieściliśmy kilka praktycznych uwag na temat butów tropowych oraz informacje jak takie buty można samemu stworzyć.

Serdecznie zapraszamy !!! Artykuł Zrób To Sam - "Buty tropowe"  

UWAGA! Konkurs Pracy Tropowców organizowany przez ZO w Katowicach został przełożony z 02.maja na 18. kwietnia 2015r.

Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznym TERMINARZEM  imprez kynologicznych i brania czynnego udziału w konkursach.

Darz Bór!!!

 

 

Wystawa „Champion of Champion’s Show” w Lesznie za nami. Dobrze spotkać starych i nowych znajomych, choćby krótko pogadać  o naszych gończych sprawach. Rozmowa przez fora społecznościowe to dobra rzecz, jednak rozmowy osobiste jeszcze lepsze.

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego stanęli na wysokości zadania-licznie wzięli udział zarówno w samej wystawie jak i w pokazie. Ostatecznie 11 psów z naszego Stowarzyszenia wzięło udział w wystawie, a w pokazie 28. Byli tez gończarze sympatyzujący z naszym Stowarzyszeniem, których poprosiliśmy o obecność. Dziękujemy Wam za przybycie! Dzięki SMGP sędziowie mieli okazję zobaczyć czekoladowe i rude gończe. Co jest warte podkreślenia znakomita większość zaprezentowanych przez nas gończych na co dzień poluje, a niemal wszystkie mają certyfikaty użytkowości. Jeszcze raz pokazaliśmy, że jesteśmy grupą skonsolidowaną, aktywną zarówno na wystawach jak i w łowisku, konkursach pracy organizowanych przez PZŁ.  Ten wysiłek był ważny dla dobrej promocji naszej rodzimej rasy jaką jest gończy polski. Warto było być w Lesznie!

 

Wystawa w Lesznie odbyła się w hali widowiskowo-sportowej „Trapez”  i to chyba jedyny minus wystawy, bo hala była zdecydowanie zbyt mała aby pomieścić  wszystkie psy i ich właścicieli. Niektórzy z właścicieli zdecydowali się trzymać swoje psy w samochodach i tylko na czas prezentacji wchodzili do hali, gdzie odbywały się oceny psów. Hala zdaje się mieć już lata swojej świetności za sobą.

(zdjęcie zasoby internetowe)

 

Reszta organizacji wystawy przebiegała na wysokim poziomie. Punktualność, oprawa, nagrody (dla każdego psa) robiły pozytywne wrażenie. Dla nas gończarzy ważne było to aby zaprezentować jak największą liczbę naszych gończych sędziemu Roberto Valez Pico. Jeszcze przy naszym ringu, gończym przyglądał się z uwagą Yves De Clercq Dyrektor Wykonawczy FCI.

 

Bardzo istotna była prezentacja psów na pokazie, która miała wspaniałą oprawę. Liczba gończych wydaje się, że nieco zaskoczyła  organizatorów. W pokazie wzięło udział  58  gończych.  Taka liczba musiała robić wrażenie.  Na początku weszły poczty sztandarowe oraz sygnaliści . Szef FCI, Pan Rafael De Santiago oraz inni sędziowie mogli zobaczyć różne typy naszych gończych, wszystkie kolory praktycznie w proporcjach w jakich występują w rasie.

 

Następnie Pan prof. Andrzej Kaźmierski przybliżył rys historyczny rasy. Zrobił w to w sposób ciekawy. Ważnym wątkiem jego wystąpienia było wskazanie na użytkowość gończego polskiego.

 

Prezydent FCI zapewnił, że ostateczne uznanie rasy gończy polski to już tylko kwestia czasu. Najprawdopodobniej nastąpi to w roku 2017.

 

Wystawę w Lesznie wygrała Horda Kłusująca Sfora. Na ringu, w porównaniu wygrała z Nugatem Asanegra. My gratulujemy wszystkim uczestnikom zarówno wystawy jak i pokazu. Wszyscy jesteśmy wygranymi.

 

(03.03.2015)

 

Prezes, Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego serdecznie dziękują wszystkim Członkom za aktywny udział na dzisiejszejszej wystawie i pokazie w Lesznie. Dziękujemy również sympatykom naszego Stowarzyszenia, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przyjechali do Leszna. Dzisiejsza impreza była niezwykle istotna ze względu na prezentację naszych gończych władzom FCI. Nasz tak liczny udział przyczynił się do bardzo pozytywnego odbioru naszej, tak zasłużonej dla łowiectwa rasy.