Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Marzec

WYDARZENIA » Rok 2014 » Marzec

Nasze sobotnie spotkanie na wykładach i sfarbowanych ścieżkach. Opole-Grudzice sobota, 29 marca:

 

W warsztatach wzięło udział 13-stu przewodników gończych polskich. Mieliśmy 4 psy doświadczone i dla nich przygotowaliśmy dłuższe, nieoznakowane sfarbowane ścieżkiDla młodzieży wylaliśmy 9 ścieżek o niższym stopniu trudności. Ścieżki były dostosowane do poziomu konkretnego psa.

 

 

 

Przed wykładem.

 

 

 

Ryszard Staniak w swoim wykładzie przypominał nam proste zasady szkolenia psa na tropie-były to rzeczy ważne. Te elementy często są zapominane, albo lekceważone przez przewodników. Warto było sobie te rzeczy przypomnieć i usystematyzować. Dzikarz, którym jest gończy polski, bez umiejętności dojścia prostego postrzałka nie przynosi chluby swojemu przewodnikowi. Zachęcamy do pracy z własnymi psami.

 

 

Mieliśmy też miłych Gości-Annę Pyrę-Czernik (właścicielka utytułowanego gp Rabana Z Huculskiej Łąki) i Wojtka Włosińskiego z Krakowa. Usłyszeliśmy zachętę do wystawiania naszych gończych poza granicami. Dowiedzieliśmy się jak rejestrować nasze psy do wystaw zagranicznych, jak wygląda specyfika zagranicznych wystaw, poznaliśmy przybliżone koszty. Dowiedzieliśmy się wiele o zagranicznych wystawach myśliwskich.

 

Był czas na rozmowy i obiecany węgierski kociołek...

 

 

 

 

 

 

 

Niektórzy po sutym posiłku przysypiali.

 

... a  potem była ścieżka pokazowa, opatrzona komentarzem Ryszarda Staniaka. Następnie każdy ruszył do na swój sfarbowany trop.

 

 

 

 

Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego dziękuje Przewodniczącemu Komisji Kynologicznej przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Opolu, Koledze Dariuszowi Hutce za umożliwienie i pomoc w przeprowadzeniu wykładów i części praktycznej warsztatów.

(30.03.2014)

 

Już jutro spotykamy się w Opolu na naszych warsztatch. Skupimy się na sfarbowanych ścieżkach. Naszym Gościem będzie Ryszard Staniak-myśliwy, doświadczony przewodnik psa myśliwskiego. Jest właścicielem utytułowanego posokowca bawarskiego Toresa z Klanu Posokowców, który ma znakomite wyniki zarówno na konkursach jak i w łowisku. Był  uczestnikiem wielu konkursów takich jak: Konkurs Pracy Posokowców – KPP I, Próba Pracy na naturalnym postrzałku PP-II, Konkurs Czechy na niesfarbowanym tropie Pb-Ic, Zwycięzca Memoriału Ks. Gierszewskiego w 2010 roku.

Tores ma za sobą ponad 100 prac na naturalnym postrzałku (80% skuteczności potwierdzona przez koła łowieckie). W roku 2012  praca psa na otoku wyniosła 19 km, a łączna waga odnalezionej zwierzyny to 1208 kg (sumaryczny czas pracy 23 godz.). Pies w tym roku wykonał 31 prac, w tym 24 prace zakończone  skutecznym dojściem zwierzyny. Najdłuższa praca była na jeleniu postrzelonym w badyl i wynosiła 6 km. oraz kilkanaście prac ,,na świeżym tropie’’ podczas polowań zbiorowych.  Tores jest także Int.Ch. CIB, CIE, Ch.PL, SK, CZ, posiada też wiele innych tytułów wystawowych.

Będzie nie tylko obserwował pracę naszych psów w pracy na tropie, ale podzieli się z nami swoimi doświadczeniami. Z niecierpliwością czekamy na jego wykład. Przećwiczymy również elementy apelu.

 

 

 

Liczymy na dziczą zagrodę.

 

Nasze spotkanie będzie miało charakter nie tylko szkoleniowy, ale również integracyjny.

 

 

(28.03.2014)

 
XIX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Katowice 2014                                          International (CACIB) Dog Show Katowice 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki z wystawy i więcej zdjęć:

http://www.gonczypolski.org/?pl_xix-miedzynarodowa-wystawa-psow-rasowych-katowice-21-23032014-zkwp-katowice,124

(22.03.2014)

Czas polowań zbiorowych już dawno za nami. Członkowie Stowarzyszenia (i nie tylko) korzystając z bardzo dobrej pogody pracują ze swoimi psami przygotowując je do konkursów pracy. Szkoleniowe dzicze zagrody w ten weekend były oblegane. Dziki to piękne i inteligentne zwierzęta. Młode psy uczyły się jak pracować przy dzikach nie narażając się na skuteczne ataki z ich strony. Starsze gończe przypomniały sobie swoje przygody z dzikami z jesieni i zimy. Nie zapominamy też o sfarbowanych ścieżkach.

(10.03.2014)