Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Listopad

WYDARZENIA » Rok 2015 » Listopad

Sezon zbiorówek w pełni. Zapraszamy do relacji z jednego z nich naszego kolegi Piotrka Jelonkiewicza - "Nieplanowane polowanie w Bukownie"

Wraz z tekstem Piotrek podesłał  fotografię z lat 30-tych Stefana Łaszkiewicza z gończym polskim. Zdjęcie wykonano w miejscowości Malkiewicze - tereny dzisiejszej Białorusi.

 

 

Kim był nasz Święty? Jak Go postrzegamy? Postać wydumana, mityczna, nierealna? Nie. Żył w VII wieku w Brabancji (środkowa Belgia) i pochodził z arystokratycznego rodu. W młodości trudno było dostrzec w nim choćby pierwiastki świętości-utracjusz i hulaka. Słynął w okolicy z zamiłowania do polowań. Polował aż do zapomnienia-rodziny, znajomych, aż w końcu siebie. Tylko on i jego pasja. Pewnego dnia w czasie łowów pokazał mu się On. W postaci białego byka jelenia z jaśniejącym w porożu krzyżem. Został upomniany za sposób życia. To Spotkanie odmieniło Huberta. Bogactwa rozdał ubogim i wybrał życie pustelnika. Czy jeszcze kiedyś zapolował? Źródła mówią, że nie, ale my przecierz nie musimy w to wierzyć...

Z okazji dnia Św.Huberta Zarząd SMGP życzy wszystkim gończarzom, działaczom kynologicznym związanych z rasami myśliwskimi wszystkiego najlepszego. Szczególne życzenia kierujemy do Kolegów myśliwych - niech nasz Święty ma nas w opiece, a na polowaniach obdarza nas pewną ręką, sokolim okiem i chłodną głową. Darz Bór!

 

 

Osoby należące do SMGP zainteresowane podkładaniem swoich gończych na polowaniach zbiorowych prosimy o kontakt na nasz stowarzyszeniowy mail: StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl

 

 

Zapraszamy Członków SMGP do udziału konkursie użytkowości o PRZECHODNI PUCHAR PREZESA SMGP

Klasyfikacja prowadzona będzie w dwóch kategoriach:

- TROPOWIEC,

- DZIKARZ.

 

Punkty przyznawane będą poszczególnym psom za:

- pracę na postrzałku naturalnym,

- udział psa w polowaniach zbiorowych.

 

W przypadku TROPOWCA punkty przyznawać będziemy za ilość odnalezionych postrzałków, odległość dojścia oraz wagę tuszy postrzałka.
 

Dla DZIKARZY ocenie podlegać będzie ilość polowań, w których pies brał udział w danym sezonie oraz wielkość pokotu z danego polowania w odniesieniu do planu łowieckiego koła.

Po wykonanej pracy (polowanie, dochodzenie postrzałka) przewodnik powinien przesłać na stowarzyszeniowy adres e-mail (StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl) informację na temat wykonanej pracy zawierającą następujące informacje:

Tytuł e-maila: „PRZECHODNI PUCHAR PREZESA”

1. Nazwa psa wraz z przydomkiem hodowlanym

2. Data wykonania przez psa pracy

3. Nazwa łowiska /może być nr obwodu lub nazwa koła łowieckiego.

4. Ilość odnalezionych postrzałków, odległość dojścia i ich waga lub wielkość pokotu na polowaniu zbiorowym oraz ilość zwierzyny do pozyskania wg planu łowieckiego koła (informacje taką można uzyskać od prowadzącego polowanie – zależy nam na określeniu „obfitości” łowiska w którym pies polował).

5. Imię i nazwisko przewodnika psa.

Psy na bieżąco umieszczane będą na liście rankingowej i będzie można śledzić ich użytkową aktywność.

Na koniec sezonu łowieckiego przyznany zostanie PRZECHODNI PUCHAR PREZESA. Są przewidziane nagrody specjalne dla psów w pierwszym polu.

 

Ranking ma charakter pilotażowy i zasady oceny mogą ulec zmianie.