Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Listopad

WYDARZENIA » Rok 2013 » Listopad

 

Koledzy! Sezon zbiorówek ruszył w pełni. Doceniając zarówno skuteczność polowania z psami jak i piękno gończego polskiego w naturalnym dla niego leśnym otoczeniu otwieramy galerię zdjęć z polowań (w dziale Galeria-zdjęcia). Zarówno tych zbiorowych jak i indywidualnych. Prosimy o nadsyłanie zdjęć Waszych psów. Prosimy o podanie autora zdjęć i nazw psów oraz koła myśliwskiego gdzie odbywało się polowanie. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru zdjęć.

Adres mailowy Stowarzyszenia: StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl

Darz Bór!

(11.11.13)

1-go grudnia, o godzinie 16-stej  w Koszęcinie (woj.śląskie) odbędzie się spotkanie promujące książkę o pułkowniku Józefie Pawłusiewiczu "Pułkownik z dna jeziora". W trakcie spotkania poznany kulisy powstania książki, odbędzie się prezentacja fragmentów nagrań do niej dołączonych. A to wszystko w miłej atmosferze przy dobrym poczęstunku. Spodziewamy się wielu interesujących Gości.

Spotkanie w Koszęcinie jest organizowane dla miłośników kynologii myśliwskiej ze szczególnym uwzględnieniem pasjonatów gończego polskiego. Organizatorem jest Wydawca książki Wydawnictwo Mirczumet: http://www.mirczumet-wydawnictwo.pl/

Osoby zainteresowane, które chcą wziąć udział w spotkaniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń (z podaniem dokładnej liczby osób chętnych) do dnia 17 listopada na adres Stowarzyszenia: StowarzyszenieMilosnikowGP@wp.pl

(11.11.13)

"Chcieliśmy oddać hołd człowiekowi, który już za życia stał się prawdziwą bieszczadzką legendą i jednym z symboli tej przepięknej krainy"

Pod koniec listopada ukaże się długo oczekiwana książka "Pułkownik z dna jeziora". Nie będzie to zwykła biografia, ale niezwykle barwny opis życia Pułkownika Józefa Pawłusiewicza. Poznamy historię jego życia, która była ciekawa jak czasy i miejsca w których żył. Poznamy relacje członków jego Rodziny, sąsiadów, wpółpracowników, osób które go znały i z nim współpracowały na różnych etapach jego życia. Dla nas gończarzy wyjątkowo ważne będą te fragmenty książki, z których dowiemy się jak przebiegało ratowanie naszego rodzimego gończego.

Do książki będą dołączone płyty DVD oraz CD, na których będą m.in. nagrania radiowe z udziałem samego Pułkownika. Usłyszymy głosy jego gończych Nutki i Hałasa. Wydawca zaręcza,
że przygotowane materiały są  pierwszorzędne i arcyciekawe dla wszystkich tych, dla których postać Pułkownika jest ważna. Dla naszego Stowarzyszenia książka ta jest szczególnie bliska, ponieważ dzięki współpracy z jej Wydawcą mamy niewielki wkład w jej powstanie.

Książka będzie do nabycia drogą internetową w wydawnictwie "Mirczumet":

http://www.mirczumet-wydawnictwo.pl/home

                                                                                                    

Książka będzie również do nabycia poprzez strony internetowe "Braci Łowieckiej" i "Psiej Pasji".

!FRAGMENT KSIĄŻKI "PUŁKOWNIK Z DNA JEZIORA"!:

http://www.gonczypolski.org/?pl_fragment-ksiazki-pulkownik-z-dna-jeziora-,88

(06.11.13)

Święty Hubert, nasz Święty z krwi i kości. Patron nas myśliwych. Był człowiekiem  takim  jak my. Zmagającym się z ludzkimi słabościami, ale jednocześnie prawym i szlachetnym. Ktoś może powie, że żył na przełomie VII i VII wieku i jego świat jest tak odległy od naszego. Pamiętajmy jednak, że miał podobne trudności, problemy,  bo one pomimo upływu lat nie wiele się zmieniają. Był zapalonym łowcą, może nawet przywiązywał zbyt dużą wagę do swojej pasji,  zapominając o innych ważnych w życiu sprawach.  Przewartościowanie nastąpiło kiedy doświadczył cudu. W dziwnych warunkach, bo nie w kościele, ale w środku starego boru kiedy zapędził się za swoją zdobyczą. Mamy więc  Świętego, któremu bliskie jest zamiłowanie do polowań. Niech ma nas wszystkich - myśliwych  w swojej opiece, a my nie przynośmy Świętemu Hubertowi  wstydu. Co prawda mówi się o „świętej cierpliwości” ale nie starajmy się sprawdzać naszego Patrona.

Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego,  rok temu , wybrało datę 3 listopada jako czas faktycznego rozpoczęcia swojej działalności, mając nadzieję, że w Świętym Hubercie również mamy przyjaznego Sprzymierzeńca naszych działań. Z tej okazji wszystkim Członkom naszego Stowarzyszenia oraz Koleżankom i Kolegom  Myśliwym życzymy Darz Bór!

(01.11.13)