Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Książka "Pułkownik z Dna Jeziora"

CZYTELNIA » Recenzje i zapowiedzi książkowe » Książka "Pułkownik z Dna Jeziora"

ODLICZAMY CZAS DO WYDANIA WAŻNEJ DLA NAS GOŃCZARZY KSIĄŻKI!

Oddajmy głos Wydawcy Tadeuszowi Mirczewskiemu:

"Książka ,,Pułkownik z Dna Jeziora'' powinna się ukazać na przełomie września i października tego roku. Pułkownika Pawłusiewicza będą wspominać ludzie którzy z nim żyli i pracowali. Opowiemy głównie o jego powojennych losach, o pracy w Sułkowicach, o odtwarzaniu rasy gończego i życiu w Bieszczadach po przejściu na emeryturę. Postaramy się też przy okazji wspomnieć o płk. Kartawiku, poświęcimy tez sporo uwagi kapitanowi Musze, dowódcy partyzanckiemu pod którego rozkazy przeszedł por. Pawłusiewicz pod koniec swych działań partyzanckich w Bieszczadach. W filmie dokumentalnym pokażemy wywiad z najbliższa rodziną płk. Pawłusiewicza.

Zaprezentujemy materiały dotyczące gończego które nagrywaliśmy w Brynku i w Jarach. Będą też oczywiście zdjęcia z rodzinnych stron płk. jak i wywiady z jego sąsiadami i rdzennymi mieszkańcami tych stron, czyli Bojkami. Oprócz płyty DVD książka będzie zawierać też płytę CD z oryginalnymi nagraniami płk. Pawłusiewicza jakie Radio Rzeszów robiło na przełomie lat 60-tych i 70-tych. Będzie to 30 minutowa opowieść pułkownika o psach, polowaniach i bieszczadzkiej przyrodzie. Usłyszymy głosy jego legendarnych psów jak Nutka, czy Hałas. Pułkownik demonstruje też sygnały jakimi psy były przywoływane podczas polowań. Zaręczam że materiał jest fantastyczny i będzie na pewno wielką gradką dla wszystkich którym postać płk. Pawłusiewicza jest bliska. Książka będzie zawierać też mnóstwo zdjęć i oryginalnych dokumentów: np. rękopisy pułkownika, rozkazy i rodowody jego psów.

Promocja książki odbędzie się w Bieszczadach (w Solinie lub Polańczyku). Liczymy na patronat Radia Rzeszów. Już dziś jest bardzo duże zainteresowanie przygotowywaną pozycją i jeżeli wszystko się uda będzie to na pewno wydawnictwo wyjątkowe".

Cieszymy się, że jako Stowarzyszenie zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy materiałach filmowych. Nasze psy były nagrywane w czasie polowania w Kole Łowieckim "Młody Leśnik" w Brynku oraz w zagrodzie dziczej w Jarach.