Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Czerwiec

WYDARZENIA » Rok 2013 » Czerwiec

"Piknik Leśny" Wisła Malinka

29.06.12

W sobotę 29-go czerwca przy skoczni w Wiśle Malince odbył się "Pikinik Leśny". Impreza ta została zorganizowana przez Lasy Państwowe oraz Koła Łowieckie: "Głuszec", "Jarząbek", "Istebna", "Olza". Jedną z wielu atrakcji była prezentacja ras myśliwskich-były to rasy spotykane w naszych łowiskach. Wyjątkiem był gończy posawski (chorwacki). Nie mogło też zabraknąć naszych gończych, które były reprezentowane w trzech kolorach: czarny-Morus Wiślański Trop, czekoladowy-Rezon Śpiewna Zgraja, rudy-Joszko Psia Awangarda.

 

 

 

(fot.G.Kawala)

 

(fot.G.Kawala)

 

 

 

Gończy posawski (chorwacki)

 

Zebranie Zarządu i Walne Zebranie

SMGP Katowice 23.06.12

W dniu 23-go czerwca w Katowicach odbyło się Zebranie Zarządu i Walne Zebranie SMGP. Omawialiśmy m.in. stan finansowy jak i sprawy merytoryczne związane z naszą działalnością. Wprowadziliśmy zmiany  w statucie usprawniające nasze działanie. Uzgadnialiśmy nasze plany na najbliższe miesiące. W tym szczegółowo ustaliliśmy plan naszych warsztatów, które odbędą się na przełomie sierpnia i września bieżącego roku, na których będziemy zdobywać wiedzę z zakresu eksterieru rasy, jej użytkowości, bezpieczeństwa i zdrowia psów na polowaniu (szczegóły wkrótce). Wykłady i warsztaty przeprowadzą dla nas uznani sędziowie eksterieru i sędzia pracy. Nasze warsztaty będą stanowić realizację naszych statutowych celów.

Nasze spotkanie miało też charakter integracyjny i towarzyski. Mogliśmy poznać nowych Kolegów i Koleżanki-cieszymy się z ich obecności i ich aktywności w naszym Stowarzyszeniu.

Zarząd dziękuje wszystkim obecnym na Walnym Zebraniu za ich obecność i ich zaangażowanie w wymianie poglądów.

 

 

 

Zebranie Zarządu

 

W tym czasie uczestnicy Walnego Zebrania czekają na quorum...

 

 

Pracuje też Komisja Rewizyjna

 

Poczęstunek przed rozpoczęciem Walnego Zebrania

 

 

 

 

Walne Zebranie

 

 

 

 

A po zebraniu...

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

16.06.2013 ZKwP Kraków

 

Krakowska wystawa dla naszego Stowarzyszenia była ważnym wydarzeniem. Oprócz emocji związanych z ringową konkurencją mieliśmy okazję do prezentacji naszej rasy  w finale. I to dwukrotnie-uczestniczyliśmy w pokazie ras polskich, a następnie w specjalnym pokazie gończych polskich. W trakcie prezentacji ras polskich została wniesiona flaga narodowa i  odśpiewany hymn Polski. Wzruszający moment. Gończy pokaz rozpoczęła sygnałówka Wojciecha Machaja. Mogliśmy pokazać się zarówno na galowo jak i "na roboczo"- tak jak wchodzimy do łowiska. Rzadki to widok na wystawach! W trakcie prezentacji konferansjer krótko omówił naszą rasę ze szczególnym uwzględniem jej użytkowości. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie!

Wystawa krakowska miała dobrą organizację. Doskwierał nam tylko upał, ale że ostatnio nas pogoda nie rozpieszczała nie mogliśmy narzekać. Nasze psy były oceniane w hali, w której z każdym kwadransem coraz bardziej duszno. Pani Sędzia Anna Rajs była bardzo dokładna w ocenie.

Po zakończeniu oceny na ringu zorganizowaliśmy się wokół suto zastawionego stołu. Były przyjacielskie rozmowy, dotknęliśmy też tematów wokółstowarzyszeniowych.

Wystawa krakowska była okazją do spotkania starych i nowych znajomych. To bezcenne!                                                 

Krótkie filmiki:

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Regionalny Konkurs Pracy Tropowców

w Siewierzu 01.06.2013

A deszcz padał i padał... Konkurs tropowców w Siewierzu odbywał się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Deszcz padał w nocy i wciągu dnia. Starannie przygotowane ścieżki cześciowo zostały unicestwione przez wodny żywioł. Ci przewodnicy z psami, którzy mieli ścieżki w niżej ułożonych partiach lasu mieli do pokonania całkiem spore cieki wodne. Konkurs rozpoczął się tradycyjnie konkurencją odłożenia. Czas odłożenia był przestrzegany precyzyjnie. Po 2 minutach po odejściu od psa padał pierwszy strzał. Następny strzał po kolejnych 2 minutach i po minucie można było wrócić do psa. Część psów miała z tym problem (obniżona punktacja). Oczekując na swoją kolejkę mogliśmy się ogrzać i podsuszyć przy ognisku, a na grillu przygotować sobie prowiant przygotowany przez Organizatorów. Następnie zostaliśmy przewiezieni na ścieżki. W normalnych warunkach las niezbyt trudny. Teraz mieliśmy do pokonania rozmokły, częściowo zalany teren, co było uciążliwe zwłaszcza dla jamników i beagli. Pomimo trudnych warunków humor dopisywał zarówno sędziom jak i zawodnikom. Rozpoczęcie jak i zakończenie konkursu odbyło się na Zamku Biskupim w Siewierzu-miejscu niezwykle urokliwym, pamiętającym jeszcze czasy Piastów. Szkoda, że pogoda niedopisała. Wielki szacunek dla wysiłków Sędziów, Asystentów, Sekretariatu i Pomocników. Organizacja konkursu na dobrym poziomie, no może na koniec zabrakło gorącej herbaty.

Do konkursu zgłoszono 19 tropowców różnych ras (18 przybyło) w tym 5 gończych polskich. Na uwagę zasługuje fakt, że dla większości gończych był to drugi, trzeci konkurs w życiu, a zajęły bardzo dobre miejsca. Wszystkie nasze goczaki uzyskały dyplomy.

Rezultaty konkursu w zakładce: "wyniki".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gramen Kłusująca Sfora

 

Nysa Z Beskidzkiego Matecznika

 

Jawor Z Beskidzkiego Matecznika

 

Bystra Leśny Amok na I lokacie, Joszko Psia Awangarda na III lokacie

 

Bystra Leśny Amok