Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

Antena teleskopowa GARMIN

W ŁOWISKU » Bezpieczeństwo psa » Antena teleskopowa GARMIN

Antena teleskopowa GARMIN

Obecnie poluję w 90% na terenie Żywiecczyzny w okolicznych 6-8 kołach w sezonie, w terenie bardzo trudnym na wysokości od 400 do 1300m n.p.m. Beskidy charakteryzują się głębokimi dolinami oraz wysokimi i stromymi grzbietami górskimi, poprzecinanymi szerokimi jarami. W okresie zimowym teren pokryty jest grubą warstwą śniegu, panuje wysoka wilgotność powietrza, a co za tym idzie często występuje mgła lub zalega podstawa chmur.

W takim terenie nierzadko zdarza mi się utracić łączność z psami – pracuję na urządzeniu Astro 320 z obrożami DC50 i T5. Jeśli jestem z jednej strony grzbietu, a psy z drugiej, to wystarczy 200-300 metrów i zasięg zanika. Zdarza się to również w gęstym młodniku czy też w grubym lesie, w którym zalega spora warstwa śniegu. Żeby temu zaradzić zakupiłem antenę teleskopową firmy GARMIN.

Po raz pierwszy miałem okazję polować z pomocą tej anteny w bardzo fajnym kole łowieckim „Knieja” Cięcina, w łowisku Bystra, na północnych stokach Słowianki. W 2 miocie moja suka Gawra wypędziła chmarę jeleni na drugą stronę grzbietu, w kierunku Sopotni Małej. Po mniej więcej 500 metrach zasięg się zgubił. Z plecaka wyciągnąłem mój nowy nabytek – antenę teleskopową i wkręciłem ją do urządzenia (odbiornika), co pozwoliło mi na złapanie zasięgu na dystansie 1200 metrów. Pies w tym momencie znajdował się 300 metrów poniżej grzbietu w dolinie, po drugiej strony góry. Byłem zadowolony, bo antena spełniła swoje zadanie, z bardzo dobrym skutkiem. Pamiętajcie jednak, że cudów nie ma – to tylko elektronika. Nie da się jednak ukryć, że jest ona nieoceniona w sytuacjach zagubienia psa, dochodzenia postrzałka czy podczas codziennego szkolenia.