Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

09 i 10.09.2017 Konkursy Pracy Dzikarzy im. płk Piotra Kartawika

WYDARZENIA » Rok 2017 » 09 i 10.09.2017 Konkursy Pracy Dzikarzy im. płk Piotra Kartawika

Sobotni konkurs obfitował w wydarzenia. Mieliśmy kolejną próbę zablokowania konkursu pracy przez środowiska tzw. "zielonych". Środowiska te powinny zacząć rozumieć, że zakłócanie imprez organizowanych przez PZŁ nie przyniosą oczekiwanych przez nich sutków. Widać jak bardzo nie rozumieją, że szeroko rozumiane  myślistwo oparte jest na przemyślanych i koniecznych działaniach. Blokowanie legalnych imprez mogą z czasem skutkować pozwami. Nie powinny nadwyrężać cierpliwości organizatorów konkursów. "Zieloni" pozornie odwołują się do szlachetnych idei licząc na nieznajomość tematu u części opinii społecznej. Jednak, każdy kto podejdzie do sprawy obiektywnie zrozumie, że myślistwo jest koniecznością, a wyszkolenie psa myśliwskiego, jego udział w trakcie łowów jest gwarancją skuteczności i etycznym wymogiem.

Zagrody szkoleniowe są niezbędne aby przygotować psa do kontaktu z niebezpieczną zwierzyną jaką sa dziki. Oczywiste jest, że właściciel zagrody nie jest zainteresowany aby zagrodowe dziki były ranione i do tego się nie dopuszcza. Ale "zielona" logika jest jaka jest i nie potrzebuje argumentów. Potrzebuje emocji.

Polecamy fragment nagrania (po 2-giej minucie):

http://wroclaw.tvp.pl/33930555/09092017-1830

 

Kilka zdjęć z sobotniego konkursu (wyniki z soboty i niedzieli wkrótce):

 

 

 

 

 

 

(10.09.17)